Kdysi jsme byli volní a naším domovem byly hory

Pak se něco stalo. Změnili jsme se v manažery, úředníky, žijeme v online světě. Naše duše ale stále touží po návratu. Ukážu vám cestu zpátky. Rozhodnutí je na vás. Vyberte si, co byste rádi zažili:

služby horského vůdce

Objevte kouzlo hor

Lezení na skalkách

Chcete si vyzkoušet lezení a nikdy jste k tomu neměli příležitost? Nebo už lezete a chybí vám základy bezpečného jištění, slaňování, manipulace s materiálem? Anebo si chcete jenom bezpečně zalézt.

 
Můžeme se domluvit na individuálním programu anebo na lezení jenom tak pro radost.
 
Další možností je absolvovat kurz lezení kde se naučíte vše co potřebujete k bezpečnému lezeni. Na kurzu se naučíte správný výběr lezecké cesty pro vás podle vaší kondice, zvládnete metodiku jištění spolulezce na druhém i prvním konci lana, naučíte se základní prvky jištění při lezení na skalách či umělých stěnách. Kurz je ideální pro ty, co s lezením začínají a chtějí se posunout dále jako lezci či horolezci. 
Cena: 230 EUR za den a skupinu

Vysoké Tatry

Tatry jsou hory, které miluji. Tady jsem začínal a vždy se tam rád vracím. Chcete si vylézt na některý s populárních vrcholů jako Gerlachovský štít, Lomnicky šít nebo Vysokú? Doporučuji srpen nebo září až říjen

 
Nejraději s Vámi ale polezu krásné a lehké lezecké cesty mimo populárních normálních cest. Tak se vyhneme davům na normálních cestách a vychutnáme si drsnost tatranské žuly a krásu klasických horolezeckých cest.

 

Ideální túry z této kategorie jsou:
– Tatarkova cesta na Gerlach
– Birkenmajerova hrana Lomnický štít
– Puškášova cesta v jižní stěně Kežmarského štítu

 

Termín: srpen-říjen
Cena: 320 EUR za skupinu
Maximální počet lidí ve skupině záleží na obtížnosti trasy. Při vícedenních túrách je možné se domluvit na slevě.

Grossglockner

Výstup normálkou (3 osoby) anebo hřebenem Stüdelgrat (2 osoby)

 

 
Termín: červenec-září
Cena: 550 EUR za skupinu
 

Podívejte se video z legendárního přechodu Haute Route z Chamonix do Zermattu:

Skialpinismus a Skialpové a Lavinové kurzy

Tak tohle mně baví úplně nejvíce, na skialpech se snažím strávit celou zimu. V posledních 15 se vzdělávání ve skialpinismu opravdu naplno a můžu říci že mi rukami prošlo hodně začínajících skialpinistů, a většina z nich skialpu propadli. A tak mně můžete potkat na horách například s Jirkou Langmajerem nebo Ondrou Moravcem.

 
Skialpinismus je o svobodě a volnosti ale taky o odpovědnosti a znalostech a taky pokoře. Proto je dobré začínat postupně, a tak jak se budou zlepšovat vaše vědomosti a zkušenosti tak si můžete posouvat laťku samostatnosti a obtížnosti.
 
Jako začátečník si skialpinismus si užijete stejně dobře v našich horách (Krkonoše, Kralický Sněžník, Jeseníky) a věřte mi i tady se dají zažít nádherné momenty a krásné sjezdy. Další zastávkou můžou být blízké Rakouské oblasti např. národní park Gesäuse anebo Slovenské hory (Malá a Velká Fatra, Západní Tatry, Vysoké a Nízké Tatry) 
 
Až získáte zkušenosti tak se můžete vydat do větších hor jako jsou Alpy (Rakouské, Italské, Švýcarské, Francouzské) nebo i dále (Maroko, Turecko, Kanada, USA, Peru nebo Himaláje apod.)
 
Jak začít?
Je to jednoduché, stačí přihlásit se do základního lavinového a skialpového kurzu. Kurzy pořádám v Oblasti Kralického Sněžníků nebo v Peci pod Sněžkou. Na kurz vám můžu půjčit jak skialpové tak lavinové vybavení.

 

Pokud zjistíte že skialp je to pravé pro vás pak doporučuji si následně udělat lavinový kurz pro pokročilé. Tyto kurzy pořádám ve Vysokých nebo Západních tatrách. Pak už můžete začít samostatně podnikat skialpové akce anebo můžete dále sbírat zkušenosti na túrách s horkých vůdcem.

 

Na příští zimu plánuji mimo kurzů tyto skialpové destinace:
– Západní Tatry 
– Vysoké Tatry
– Nejznámější skialpové destinace Slovenska. (Malá Fatra, Západní Tatry, Nízké Tatry a Vysoké Tatry.
– Gesäuse
– Silvreta
– Jižní Tyrolsko 

 

Podrobné informace k termínům a cenám budou zveřejněny začátkem podzimu.

Eventy a Teambuilding

Chcete dát svým zaměstnancům a kolegům něco více než obyčejný víkend na horách. Co takhle nabídnout jim skialpový nebo lezecký team bulding? 

 

Dělali jsme několik úspěšných eventů, které byli vždy hodnocený jako nejlepší team building v historii firem. 

 

Mezi klienty jsme měli firmy Česká Spořitelna, BMW, Mercedes. Ernst & Young, Rock Point apod.

 

Stojím jako spoluzakladatel za následujícími projekty:
– NTP největší skialpový hobby závod ve východní Evropě www.ntp.cz 
– web pro začínající skialpinisty  www.skialpuj.cz
– skialpinistký festival www.skialpujfest.cz 
– projekt na rozvoj skialpinismu na středních školách www.skialp-do-skol.cz  (v přípravě) 

 

Vždy se snažím vytvořit dlouhodobý vztah mezi klientem a vůdcem